STROKOVNI PROGRAM

Vsebine in ure so okvirne in se lahko še spreminjajo.

 

Petek, 4. september 2021

 

 

DenSafeSkupaj

Skupna predavanja za vse udeležence

Dvorana A

 

07.00              PRIČETEK REGISTRACIJE UDELEŽENCEV

 

07.30-08.25 JUTRANJA KAVA IN PECIVO

OBISK RAZSTAVE

 

08.25-08.30 UVODNE BESEDE

 

08.30-10.00 NUJNA STANJA V ZOBOZDRAVSTVENI ORDINACIJI

Moderatorja: Špela Baznik, Gal Granda

 

08.30-08.50 Kaj je novega na področju oživljanja - nove smernice ERC

Špela Baznik

08.50-09.10 Ali se moramo bati epilepsije in epileptičnega napada?

Gal Granda

09.10-09.30 Strelski napad (AMOK) – kako zaščititi sebe in druge

Tadej Cunder

09.30-10.00 Razprava

 

10.00-10.30 ODMOR S KAVO

OBISK RAZSTAVE

 

10.00-11.00   NOVE TEHNOLOGIJE V IMPLANTOLOGIJI

Moderatorji: Aleš Križnar, Jože Križnar, David Vozlič

 

10.00-10.25 Takojšnja povrnitev nasmeha z uporabo zobnih vsadkov in uporabo modernih tehnologij

David Vozlič

10.25-10.50 Digitalizacija iz teorije v prakso

Aleš Križnar, Jože Križnar

10.50-11.00 Razprava

 

11.00-11.30 ODMOR S KAVO

OBISK RAZSTAVE

 

11.30-13.30 IZBRANE TEME IZ DENTALNE MEDICINE

Moderatorja: Aleš Fidler, Rok Gašperšič

 

11.30-11.50 CBCT: ali smemo verjeti vsemu, kar vidimo?

Aleš Fidler

11.50-12.10 Digitalno procesiranje cirkonijeve oksidne keramike

Tadej Mirt

12.10-12.30 Interdisciplinarno zdravljenje invazivne cervikalne resorbcije

Rok Gašperšič, Igor Potočnik

12.30-12.50 Ortodontija in čeljustna ortopedija v času Covid-19 in po njem

Sanda Lah Kravanja

12.50-13.10 Subperiostalni implantati – povratek odpisanih?

Tadej Dovšak, Vojko Didanovič

13.10-13.30 Razprava

 

13.30-14.30   KOSILO

Grand Restaurant, 10. nadstropje Grand Hotela Bernardin.

Prosimo, da ob prihodu v restavracijo oddate kupon za kosilo.

 

OBISK RAZSTAVE

 

14.30-16.30 GRADIMO POVEZAVE NAMESTO MEJA

Moderatorja: Marko Bombek, Marko Gričar

 

14.30-14.50 Covid-19: kaj smo se naučili o zaščiti in varnosti zdravstvenih delavcev

Mateja Logar

14.50-15.10 Laserska biomodulacija pri zdravljenju v predelu glave in vratu

Miha Vrčkovnik

15.10-15.30 Ščitnica – tako blizu in tako daleč

Nataša Bedernjak Bajuk

15.30-15.50 Spalna apneja – stičišče strok

Marko Bombek

15.50-16.10 Arterijska hipertenzija – kaj je dobro vedeti

Marko Gričar

16.10-16.30 Razprava

 

16.30-17.00 ODMOR S KAVO

OBISK RAZSTAVE

 

17.00-17.45 ZAKAJ REAGIRAMO TAKO, KOT REAGIRAMO?

Moderatorja: Sana Čoderl Dobnik, Damijan Perne

 

17.00-17.15 Osebnostna struktura in osebnostna motenost

Sana Čoderl Dobnik

17.15-17.30 Vpliv samopodobe na naše reakcije

Damijan Perne

17.30-17.45 Kako reagiramo v kriznih situacijah?

Sana Čoderl Dobnik, Damijan Perne

 

17.45-18.15 KROGI, OMREŽJA IN HIERARHIJE

Predavanje iz drugega sveta

17.45-18.15 Mostovi povezujejo robove

Ali Žerdin

18.15 Pogovor

 

20.30 DenSafečerja

Večerja s programom in plesom

DenSafeparty

DJ Dey

Smaragdna dvorana, Grand Hotel Bernardin, 11. nadstropje. 

 

Sobota, 4. september 2021

 

DenSafeZobozdravnik

Program za zobozdravnike

Dvorana A

 

08.50-10.10 IZZIVI V DENTALNI MEDICINI

Moderatorja: TBA

 

08.50-09.10 Ali je mogoča spontana revitalizacija zobne pulpe po poškodbi?

Rok Kosem

09.10-09.30 Poškodbe čeljustnih sklepov pri otrocih – pogosto spregledane

Aleš Vesnaver

09.30-09.50 Krvni pripravki v oralni kirurgiji in implantologiji

David Dovšak

09.50-10.10 Razprava

 

10.10-11.00 IZBRANE TEME
 
10.10-10.25 Učinkovito zdravljenje bolečine v zobozdravstvu (pokrovitelj: LEK)
David Vozlič
10.25-11.00 TBA
TBA
11.00-11.30 ODMOR S KAVO

OBISK RAZSTAVE

 

11.30-13.00 DIGITALIZACIJA V ORTODONTIJI

Moderatorja: Daniel Neves, Jasmina Primožič

 

11.30-12.15 My Clear Digital Office (pokrovitelj: Dentalia)

Daniel Neves

12.15-12.45 Z nevidnimi aparati do vidnih rezultatov – virtualna realnost

Jasmina Primožič

12.45-13.00 Razprava

 

13.00-14.00 KOSILO

Preddverje dvorane A, 12. nadstropje.

OBISK RAZSTAVE

 

 DenSafeAsistent

Program za zobne asistente in ustne higienike

Dvorana B

 

09.00-11.00 ZNANJE KOT TEMELJ VARNEGA DELA ZOBNIH ASISTENTOV

Moderatorja: Gregor Komljenovič, Mitja Tonejc

 

09.00-09.30 Ustna higiena kot sopotnik implantološke obravnave

Adrijana Kolar

09.30-10.00 Zapleti po izklesu modrostnikov

Mitja Tonejc

10.00-10.30 Vloga zobnega in kirurškega asistenta pri zdravljenju s krvnimi pripravki

Gregor Komljenovič

10.30-11.00 Razprava

 

11.00-11.30 ODMOR S KAVO

OBISK RAZSTAVE

 

11.30-13.00 POMEN USKLAJENEGA DELA VSEH ČLANOV EKIPE

Moderatorja: Nataša Piletič, Robert Sabol

 

11.30-11.50 Kaj prinaša direktiva EU o reprocesiranju MTP za enkratno uporabo

Nataša Piletič

11.50-12.10 Kaj mora zobni asistent vedeti o intraoralnem skeniranju

TBA

12.10-12.30 Oživljanje v zobozdravstveni ambulanti pred prihodom ekipe NMP

Robert Sabol

12.30-13.00 Razprava

 

13.00-14.00 KOSILO

Preddverje dvorane A, 12. nadstropje.

OBISK RAZSTAVE

 

 

DenSafeSkupaj

Skupni program za vse udeležence

Dvorana A 

 

14.00-16.00 Crème de la crème:

ALI SMO NA PRAVI POTI?

Moderatorja:  TBA

 

14.00-14.20 Miti in resnice o zdravi prehrani

Tajda Košir Božič

14.20-14.40 TBA

TBA

14.40-15.00 Pot zdravnika in življenje človeka

Marko Bombek

15.00-15.20 Plavati s tokom ali proti toku?

Matija Gorjanc

15.20-15.40 Prava mera ali kako poskrbeti za zadovoljno življenje

Marko Gričar

15.40-16.10 Razprava

 

16.10-16.30 POVZETKI SREČANJA

 

16.30 POGOVOR IN ZDRAVICA PRED SLOVESOM