Densafe 2019 – program

Vsebine in ure so okvirne in se lahko še spreminjajo.

 

Petek, 24. maj 2019

 

DenSafeSkupaj

Skupna predavanja za vse udeležence

 

Dvorana A

 

 

 

07.00             

 

PRIČETEK REGISTRACIJE UDELEŽENCEV

07.30-08.25   JUTRANJA KAVA IN PECIVO

OBISK RAZSTAVE

 

08.25-08.30   UVODNE BESEDE

 

08.30-10.00   NUJNA STANJA V ZOBOZDRAVSTVENI ORDINACIJI

Moderatorja: Fajko Bajrović, Marko Saje

 

08.30-08.50Različni obrazi možganske kapi

Fajko Bajrović

08.50-09.10Srčni infarkt in življenje po njem

Marko Gričar

09.10-09.30Urgentna psihiatrična stanja v ambulanti

Marko Saje

09.30-10.00Razprava
10.00-10.30ODMOR S KAVO

OBISK RAZSTAVE

10.00-11.00   PREKOMERNA POLNITEV KORENINSKIH KANALOV

Simpozij GC

Moderatorka: Jana Krapež

 

10.00-10.45Prekomerna polnitev koreninskih kanalov in kako zmanjšati posledice

Ivica Anić (Hrvaška)

10.45-11.00Razprava

 

11.00-11.30ODMOR S KAVO

OBISK RAZSTAVE

 

11.30-12.30VARNA PLOVBA MED OSTEOPOROZO IN OSTEONEKROZO ČELJUSTNICE

Moderatorja: Tomaž Kocjan, Dime Sapundžiev

 

11.30-11.45Zdravljenje osteoporoze in osteonekroza čeljustnice – pogled endokrinologa
Tomaž Kocjan
11.45-12.00Kako preprečiti razvoj osteonekroze čeljustnice pri uporabi antiresorptivov

Jana Krapež

12.00-12.15Kirurgija in osteonekroza
Dime Sapundžiev
12.15-12.30Razprava

 

12.30-13.30PASTI KOMUNIKACIJE IN ODNOSOV V SLUŽBI

Moderatorja: Damijan Perne, Melita Pretnar Silvester

 

12.30-12.50Oklepanje položajev ali saga o vodenju v zdravstvu

Damijan Perne

12.50-13.10Biti v zobeh

Melita Pretnar Silvester

13.10-13.30Razprava

 

13.30-14.30   KOSILO

Grand Restaurant, 10. nadstropje Grand Hotela Bernardin.

Prosimo, da ob prihodu v restavracijo oddate kupon za kosilo.

OBISK RAZSTAVE

 

14.30-16.30POVEZAVE NAMESTO MEJA

Moderatorja: Martina Drevenšek, Milan Kuhar

14.30-14.45Bolnik s sladkorno boleznijo v zobozdravniški ordinaciji

Rok Schara

14.45-15.00Protetična rehabilitacija skrajšanega zobnega loka: izziv za statika

Milan Kuhar

15.00-15.15Ortodontija kot povezovalni člen med strokami dentalne medicine

Martina Drevenšek

15.15-15.30Kje so meje rekonstruktivne kirurgije obraza?

Vojko Didanovič

15.30-15.45Ustna higiena, zdravstvena nega in dentalna medicina – potovanje med strokami
Primož Gregorčič
15.45-16.05Kako se pripraviti na strokovni nadzor

Nataša Jevnikar

16.05-16.30Razprava

 

16.30-17.00ODMOR S KAVO

OBISK RAZSTAVE

 

17.00-18.30INTRAORALNO SKENIRANJE: PRIHODNOST JE TU

Moderatorja: Čedomir Oblak, Nina Grguraš Lestan

17.00-17.20Uporaba intraoralnega skeniranja v protetiki in  dentalni implantologiji

Čedomir Oblak

17.20-17.40Naše klinične izkušnje pri delu z intraoralnim skenerjem

Nina Grguraš Lestan

17.40-18.20Advanced features of the Intra-Oral Scanner Allowing the Dentist to Excelin Accuracy and Aesthetics

Jan Paulics (3Shape, Danska)

18.20-18.30Razprava

 

18.30-19.00POGLED S PACIENTOVE STRANI

Kaj je narobe s temi ljudmi?

Desa Muck

20.30DenSafečerja

Večerja za vse udeležence

Smaragdna dvorana, Grand Hotel Bernardin, 11. nadstropje.

 

 

Sobota, 25. maj 2019

 

 

DenSafeZobozdravnik

Program za zobozdravnike

Dvorana A

 

 

.

08.30-10.15

.

POVEZAVE MED DENTALNO MEDICINO IN DRUGIMI STROKAMI

Moderatorja: Matija Gorjanc, Igor Rigler

 

08.30-08.45Kaj vse se lahko skriva za vrtoglavico in sinkopo?

Igor Rigler

08.45-09.00Bolečina v predelu obraza – neuslišan klic bolnega živca

Iwona Ewa Kosi

09.00-09.15Kako varno izbrati analgetike v zobozdravniški ordinaciji

Alenka Kovačič

09.15-09.30Varnost posegov pri bolnikih z antiagregacijskimi in antikoagulacijskimi zdravili

Nina Vene

09.30-09.45Zobni implantati in zdravje tkiv v ustni votlini pri srčnih bolnikih

Matija Gorjanc

09.45-10.15Razprava

 

10.15-11.00MED ESTETIKO IN INVAZIVNOSTJO

Moderatorka: Maja Taradi

10.15-10.55Closing distances between anterior teeth. Direct or indirect – the least invasive options

Zmanjševanje razmikov med prednjimi zobmi – najmanj invazivne možnosti

Ivan Raychev (Bolgarija)

10.55-11.00Razprava
11.00-11.30ODMOR S KAVO

OBISK RAZSTAVE

 

11.30-13.15RAZLIČNI VIDIKI REHABILITACIJE SKRAJŠANEGA ZOBNEGA LOKA V ZGORNJI ČELJUSTI

Simpozij Dentalia

Moderatorji: Tadej Dovšak, Rok Gašperšič, Jan Paulics

11.30-11.55Dvig sinusnega dna in zigomatični implantati pri atrofiji zgornje čeljustnice

Tadej Dovšak

11.55-12.20Kratki implantati v posteriorni maksili kot alternativa dvigu sinusnega dna

Rok Gašperšič

12.20-13.00New Opportunities for your Dental Practice with Digital Implant Planning and Surgical Guides

Jan Paulics (3Shape, Danska)

13.00-13.15Razprava

 

13.15-14.15KOSILO

Preddverje dvorane A, 12. nadstropje Grand Hotela Bernardin.

OBISK RAZSTAVE

 

 

DenSafeAsistent

Program za zobne asistente in ustne higienike

Dvorana B

 

 

08.30-11.00NAVADA IN RUTINA STA LAHKO USODNI

Moderatorki: Marija Al Nawas, Valerija Skopec

 

08.30-09.10Ustna higiena – delitev dela in odgovornosti

Primož Gregorčič

09.10-09.50Napake pri higieni rok in nevarnosti prenosa okužb v zobozdravstvu

Marija Al Nawas

09.50-10.30Pasti reprocesiranja inštrumentov v zobozdravstvu

Valerija Skopec

10.30-11.00Razprava

 

11.00-11.30ODMOR S KAVO

OBISK RAZSTAVE

 

11.30-13.15VARNO IN UČINKOVITO DELO ZOBNEGA ASISTENTA

Moderatorki: Marjeta Logar Čuček, Nataša Piletič

 

11.30-12.00Obvladovanje tveganj pri sterilizaciji v zobozdravstvu

Nataša Piletič

12.00-12.30Kako izbrati antiseptično raztopino pri oskrbi kirurških ran v ustni votlini
Marjeta Logar Čuček
12.30-13.00Uporabni pripomočki v ordinaciji – kaj izbrati in kako uporabiti

Maja Taradi

13.00-13.15Razprava

 

13.15-14.15KOSILO

Preddverje dvorane A, 12. nadstropje Grand Hotela Bernardin.

OBISK RAZSTAVE

 

 

DenSafeSkupaj

Skupni program za vse udeležence

Dvorana A

 

 

14.15-16.25Crème de la crème:

KARIERA ALI ŽIVLJENJE?

Moderatorja:  Živa Novak Antolič, Marko Gričar

 

14.15-14.35Prepoznajte izgorelost v drugih in v sebi

Živa Novak Antolič

14.35-14.55Podaljšajte si kariero: kako uporabljati in ne uničevati svoje telo?

Maja Frangež

14.55-15.15Fizioterapija za zobozdravnike: ko boli, je pozno, a ne prepozno

Prakashita Tina Tušar

15.15-15.35Ali grem po pravi poti?

Jana Krapež

15.35-15.55Obrazi moči

Marko Gričar

15.55-16.25Razprava

 

16.25-16.30POVZETEK SREČANJA

 

16.30ZDRAVICA PRED SLOVESOM